Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilja & Patushja - Kënga E Nënës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jo si Nana jonë nuk ka
Është për motra dhe për Vëlla
Ndaq për qika e për djal
Ma e mira n'shtat mahall

Jem me fat që t'kemi Nanë
Shtëpis dritë ti i ke dhan
Zojë n'rini e zojë n'pleqni
Në çdo darsem e m'bledhi

Refreni:

Nanë e lumja e Nanë
Dikur na ke thanë
Me fëmij t'mi nuk ka
Ishalla t'kem përngja

Vitet veq t'kanë zbukuru
S'dite kon kurrë me idhnu
Për Familje e Miqësi
Krejt e dinë që ska si ti

Jem me Fat që t'kemi Nanë
Shtëpisë dritë Ti i ke dhanë
Zojë n'rini e zojë n'pleqni
Në çdo darsem e m'bledhi

Refreni:

Nanë e lumja e Nanë
Dikur na ke thanë
Me fëmij t'mi nuk ka
Ishalla t'kem përngja


Ky tekst u dërgua nga Gresa ☆Ilja & Patushja
Publikimi: 06/09/2021


Ilja & Patushja - Kënga E Nënës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Nënës".
3. Video është e këngës "Kënga E Nënës", por nuk këndohet nga Ilja & Patushja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilja:


Komente 1