Iljard Shaba
Iljard Shaba
Iljard Shaba
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Iljard Shaba është instrumentist i njohur. Iljard Shaba është mjeshtër i violinçelit, në shfaqjet e tij apo eventet ku është ftuar i gjithë publiku mahnitet nga tingujt që prodhon me instrumentin e tij. Ai ishte pjesë e spektaklit “Dance with me” partner me Fiori Dardhën dhe ka treguar që edhe kërcimi është pasion i tij.

Më datë 30 Dhjetor 2018, Valbona Mema publikon videoklipin "Puthem", në bashkëpunim me Gena & Iljard Shabën.

Në Maj 2019, Valbona Mema merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Puthem", në bashkëpunim me Gena & Iljard Shaba.

Më datë 30 Qershor 2021, Ervin Gonxhi publikon videoklipin "Amur", në bashkëpunim me Iljard Shabën. Produksioni audio u realizua nga Ervin Gonxhi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0