Më mbaj mend (për 1 muaj)

IllMill
  • Emri i Vërtetë:
  • Almir Mamuti
  • Vendlindja:
  • Tetove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  17
Këndon kryesisht: hip-hop

IllMill është këngëtar i njohur. Më datë 20 Dhjetor 2017, IllMill publikon videoklipin "Edi Rama". Muzika e këngës u punua nga S4MM, teksti u shkrua nga vetë IllMill.

Më datë 21 Shkurt 2018, Bigi publikon videoklipin "Last Time", në bashkëpunim me Illmill.

Më datë 2 Tetor 2018, Besian & IllMill publikojnë videoklipin "Gishtat E Mesit".

Më datë 15 Nëntor 2018, IllMill & Bigi publikojnë videoklipin "Ajmo".

Më datë 15 Shkurt 2019, IllMill publikon videoklipin "Off Records" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës.

Më datë 24 Qershor 2019, S4MM publikon videoklipin "Gunshots", në bashkëpunim me IllMill.

Më datë 16 Gusht 2019, IllMill publikon videoklipin "HBR".

Më datë 27 Tetor 2019, IllMill publikon videoklipin "Qet".

Më datë 15 Janar 2020, Illmill publikon videoklipin "Krejt E Din".

Më datë 10 Qershor 2020, IllMill publikon videoklipin "Silikon".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet