Ilmo Farizi
Ilmo Farizi
Ilmo Farizi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ilmo Farizi është këngëtar. Më datë 22 Shtator 2018, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Me Fal Dashni".

Më datë 1 Shkurt 2019, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Me Kujto". Teksti i këngës u shkrua nga Ejup Shabani.

Më datë 22 Shkurt 2019, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Pernime".

Më datë 7 Qershor 2019, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Çka T'bon Dashnia". Teksti i këngës u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 24 Nëntor 2019, Ilmo publikon videoklipin "Sa Katile". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Granit Gashi.

Më datë 1 Gusht 2020, Ilmo publikon videoklipin "Ama Zemren".

Më datë 16 Gusht 2020, Ilmo publikon videoklipin "Trego".

Më datë 7 Nëntor 2020, Ilmo publikon videoklipin "Gurbeti". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu.

Më datë 3 Shtator 2021, Ilmo Farizi publikon videoklipin "S'ka Dashni".

Më datë 17 Dhjetor 2021, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Ata Sy". Videoklipi u prodhua nga kompania Cinematic.ch.

Më datë 21 Janar 2022, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Le Lej". Teksti i këngës u shkrua nga Valon Biba.

Më datë 27 Prill 2022, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Gurbet". Muzika e këngës u punua nga Artan Jusufi, ndërsa teksti u shkrua nga Ejup Shabani.

Më datë 29 Prill 2022, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Për Një Kaffe N'gostivar".

Më datë 10 Korrik 2022, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Me Pëlqen".

Më datë 9 Qershor 2023, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Pa Ty S'muj". Videoklipi u prodhua nga kompania Cinematic.ch.

Më datë 2 Korrik 2023, Ilmo Farizi publikon videoklipin "Kuklla Barbie". Videoklipi u prodhua nga kompania Cinematic.ch.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0