Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lluni & Blleki - Termet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Termet".
3. Video është e këngës "Termet", por nuk këndohet nga Lluni & Blleki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lluni & Blleki - Termet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  76

Teksti:

Blleki

Teksti:

Lluni

Produksioni:

K-Master

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Blleki

07/10/2019

2019-10-07T18:58:33+00:00[Blleki:]
Jom i ftoft e i paqt sikur bora
S'jom i knaqt me dukat neper qaf edhe ora
Sa kom bi**ha s'keni morra, njo e lash, njo e morra
S'jom i knaqt, po du lek mi mush krejt kamionat
S'jom i knaqt jom, me mesazh krejt ekipa tu majt staf
Kena mandat pa afat qat po rrina rahat
Qishtu luni ju? Ja ja, haver s'jom i knaqt
Se ti te koke shum dele, n'mikrofon u bojshe dash
Shum e shum e puna koka tu kry sonte
Shi me pluma Vietnam, shoki jem e bonte
Ku u nisem me Nissan s'di qa po mendonte
Për juve dal me ni gun per me ju hek pi porte
He be nonen, tona senet pi fillimit tu i bo
Ta marr femnën per ni xhiro mos me t'ardh per ni koh
Tu kap cifërr me ni gjiro me ni koh
Xhirom tu bo xhiro me ni uzi ndor

[REF. Lluni & Blleki:]
Termet brrr brrr (mos na shtini me bo termet)
Termet brrr brrr (se vina tani me plot vet)
He be nonen he be nonen (mos na shtini me bo termet)
He be nonen he be nonen (se vina tani me [?])

[Lluni:]
Çelsat e pranges, çekiqi gjykates
Tatujat e qafes me ashtat e kafkes
Hienat e nates jan llafet e kafes
Probleme t'mahalles krejt ju kapum valles
Pindritikale po du mi pa vale
Ka hymje pa dalje nuk ka kerkim falje
Krejt dojn me bo pare po parja bjen gajle
E malli me gajbe komplet ilegale
IQ, gjujna pluma pew pew, kan me thon krejt kuku
Krejt qa folim o true, e vertet o (apshuu)
Vina me bujt s'ka nevoj me na ftu
Tu shku tu bo rritje mu ka bo ni bindje
Reperi jem favorit jeten mas vdekjes
Te une rilindje ti bomi renditje
Vi jau shymum qirat urime ditlindjen
Konstantipin e thej si croissant tipin
Shitem boss pi kohes antipi mafioz prej kohes antike
Zjerrmi vi me mustang klipin
Lene ma kur jau nxerri krejt fasikllen
Let a man down muni me pas sliken

Une Bllek veq vet jau bojna...

[REF. Lluni & Blleki:]
Termet brrr brrr (mos na shtini me bo termet)
Termet brrr brrr (se vina tani me [?])
He be nonen he be nonen (mos na shtini me bo termet)
He be nonen he be nonen (se vina tani me [?])


Ky tekst u dërgua nga LlunismineKartolina (4)

10
8
4
22

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Lluni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet