Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  107
 • Emri i Vërtetë:
 • Nadia Mladjao
 • Vendlindja:
 • Martigues 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Imany është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Nadia Mladjao, better known by her stage name Imany, is a French Afro-soul singer. Her stage name, Imany (Imani) means faith in Swahili. Her debut album, The Shape of a Broken Heart, which was released in 2011, reached Platinum status in France, Greece and triple Platinum in Poland. She was born in Martigues near Marseille, in a family from the Comoros Islands in 1979. As a youth, she was an athlete, doing high jump. She became a model for the Fo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ayo

Pink

Anahi

Sia

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Vanessa Hudgens

Hadise

Christina Aguilera


Tags: Imany

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet