Imbro Manaj
Imbro Manaj
Imbro Manaj
  • Vendlindja:
  • Fier
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Imbro Manaj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Imbro është marrë me muzikë që kur ishte 10 vjeç dhe luan në shumë instrumenta muzikorë. Këngëtari që vjen nga njê familje muzikantësh është bërë i njohur për publikun me këngët dhe videoklipet e realizuara, ndër to bashkëpunimi me këngëtaren Eli Fara me këngën “Duamë”.

Më datë 5 Shkurt 2015, XOXO publikon videoklipin "Moj E Mira", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga vetë XOXO, teksti u shkrua nga vetë XOXO. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 29 Dhjetor 2015, Baby Brown & Imbro Manaj publikojnë videoklipin "Per Ty".

Më datë 13 Nëntor 2016, Imbro Manaj publikon videoklipin "Tony Montana". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, ndërsa teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 1 Korrik 2017, Imbro Manaj publikon videoklipin "Capo Italiano". Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 4 Korrik 2018, Anila Mimani publikon videoklipin "Te Du Pa Fjale", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, teksti u shkrua nga vetë Anila Mimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi.

Më datë 12 Korrik 2018, Eli Fara publikon videoklipin "Duame", në bashkëpunim me Imbro & Band. Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Rovena Dilo, Adrian Hila, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila.

Në Dhjetor 2018, Marko Strazimiri & Imbro marrin pjesë në Festivali I 57-Të Në Rtsh me këngën "Leyla" me tekst dhe muzikë nga Adrian Hila.

Më datë 26 Dhjetor 2018, Imbro Manaj publikon videoklipin "Mi Amor". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, ndërsa teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 26 Qershor 2019, Imbro Manaj publikon videoklipin "Xha Xha". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Imbro Manaj.

Më datë 8 Shtator 2019, Imbro Manaj publikon videoklipin "Te Merav". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, ndërsa teksti u shkrua nga Imbro Manaj.

Më datë 2 Nëntor 2019, Bes Kallaku publikon videoklipin "Ça M'ke Bo", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga Edlir Begolli, ndërsa teksti u shkrua nga Edlir Begolli & Bes Kallaku.

Më datë 2 Mars 2020, Imbro Manaj publikon videoklipin "Gabriela". Teksti i këngës u shkrua nga Sebastiana Brecani & Imbro Manaj, ndërsa orkestrimi u punua nga Festim Gici.

Më datë 12 Mars 2020, Imbro Manaj publikon videoklipin "Bari Familia", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, teksti u shkrua nga Imbro Manaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 7 Korrik 2020, Imbro Manaj publikon videoklipin "Maurito", në bashkëpunim me Eri Qerimi, Landi Roko, Adi Sybardhi & Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra, teksti u shkrua nga Olsi Celmeta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 2 Janar 2021, Imbro Manaj publikon videoklipin "Miliona", në bashkëpunim me Eri Qerimi & Adi Sybardhin. Teksti i këngës u shkrua nga Eri Qerimi & Imbro Manaj. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

Më datë 6 Janar 2021, Imbro Manaj publikon videoklipin "Jam Fierak", në bashkëpunim me Adi Sybardhin. Muzika e këngës u punua nga Imbro Manaj, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani & Imbro Manaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula.

Më datë 18 Janar 2021, Imbro Manaj publikon videoklipin "Money Money". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici.

Më datë 20 Mars 2022, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Fustani", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Gezim Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 17 Gusht 2022, Xhemi Nokshiqi Muzai publikon videoklipin "Dua Te Dal", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Alfred Sula, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Xhemi Nokshiqi Muzai. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 10 Shkurt 2023, Imbro Manaj & Landi Roko publikojnë videoklipin "Sastipe". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Imbro Manaj & Landi Roko kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, ndërsa arranzhimi u krye nga Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0