Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Gjuhën Shqipe


Sot Lapsi Shkruan Kuq E Zi

Lapsi po shkruan,
Po shkruan Kuq e Zi,
po fillon me hartën në Shqipëri,
po vazhdon me Kosovë,
por nuk po ndalet,
nuk po ndalet në këta kufi.
Lapsi diçka po din,
ai po vazhdon,
kufitë e vjetër po i tregon.
Kush po e orienton?
Te vërtetën po e tregon,
edhe fjalë po shenon,
100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë po e uron.
Madje edhe një ze po tingëllon,
edhe qielli po ushton,
Athua,
Himnin po e këndon.
Këtë ditë çdo shqiptar,
qoftë edhe nën dhe,
e perjeton.
Qiriut i'u fik drita,
sepse sot vetë nata po ndriçon.
Madje,
Yjet e qiellit,
e morën dritën e diellit,
e mbuluan Shqipërinë,
për ta ndriquar shqiptarinë.

- poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  549

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet