Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dimrin

Arkitektura Dimërore

Sot,
Arkitektura e ftohtë,
Arkitektura dimërore,
Po ndërton ujëra të akullta,
dhe rrugë të mbuluara me borë.

Me ngjyrë të bardhë,
U ngjyros,
Qyteti im,
u bë qytet dimëror,
e ndërtoi një arkitekturë e bukur,
por jo nga dora jonë.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  201

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet