Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shkollën

Autizmi

E mbylla vetën,
e mbylla edhe fjalën e lirë,
vetën dhe fjalën,
i prangosa me zingjirë.
Autizmi,
qenka semundje ngjitëse,
nuk e trashigova,
por me fjalë të lira,
shumë u lëndova.

Fjalën e lirë,
e lidha me zingjirë.

Mos kërkoni nga unë të flas,
nuk e bëj,
as për më të madhin shkas.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  103

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet