Më mbaj mend (për 1 muaj)Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Nën Dritën E Qiriut

Sa errët,
drita e qiruit i jep dritë vetëm fytyrës sime.
Terri më shoqëron në çdo anë
e unë mbetem nën dritën e qiriut.
Drita e qiriut shpresa ime në një glob të errët
e unë mbetem nën dritën e qiriut tek shpresa ime.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet