Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Freskët

I qetë
sa që po i ndjej të rrahurat e krahëve të engjujve,
e era e rrahur nga krahët po e sjellë freskinë e shpirtit tim.
Sa erë e freskët.
Unë po e ndjej!
I qetë
plot freski
Mos u ndalni engjuj!
rrahni krahët
dua freski në shpirtin tim!

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet