Imer Raçi Poezi
Imer Raçi

Tema: Poezi Shprese


Drejt Dijës

Udhëtar në rrugët e largëta...
Shkretëtira një largësi tek ajo
Takohem me atë dhe aty...
Ku dhe kur?
Paraqiten shumë kanibal mendimi
Thithin mendimin e tjetrit pa mëshirë
E unë eci në shkretëtirën e gjakosur drejt dijes
I rrethuar nga gjakpirësit me lapsa ineksion
I shkruar dhe unë në atë defter të zi e të gjakosur
Të ndalem?
Jo!
Gjaku im le të bëhet një pikë ujë DIJE.

- Poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0