Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Verën

Verë E Llastuar

Je llastuar sot,
Vapën nuk e ndale dot.
Pranverës I the ik,
Sa e llastuar që je
dhe ditën e ke më të gjatë në vit.
Diellin ti e llaston,
Lulet vyshken
Sepse ty e llastuar qefin ta bën.
Madje, hëna dhe yjet lozin për ty
Ti e llastuar rri fjetur
Si shikon me sy.
Kush s'të don ty?
Verë e Llastuar

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet