Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Vjenë

Ti sot u zgjove ndryshe, e trishtë
Edhe rrugët e tua të dashurisê, u zgjuan në trishtim
Tingujt e bukur të operës dhe ato sot, t'i tretën
Tek ty e dëgjuam një klithmë vaji
Ahhh Vjenë që ti je vet jeta
Sot, të mbështollën një pëlhurë trishtimi
Ajo s'është e jotja
Rrugët tua plot jetë sot t'u trishtuan
Ahhh Vjena ime e bukur

- poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -
Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim