Audio

Immortel - Mes Dy Zjarreve  (Feat. Phat Beni)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Propagandë Totale"
immortel:

dy ore airoplane nga ky vendi na ndajne
me kan bllokua problemet,
nuk pom'lojne me ardhe
kam shorru fell mo nuk mund te dale,
ty te dua haver
por me lutem fal,
shfritzoje rrastin,
ma kryn 1 porosi,

thuaj familjes n'kete vite nuk mundem te vi,
tregoj si
murreve e dhomes qe i shikoj,
shpesh kur jam merzitur me
ata bisedoj,
por ata nuk me pergjiqen dote
kan filluar te teproj se i doket qe po foli kote
me shkon qdo dite jetes time,
qdo sekond qe kalon ne
zemren time

phat beni (2po2) refren:

i merzitur pa gezim,
veglushi i pafajshum trim
dikur me plot hezitim u nis ne nje drejtim
me manigje per takim,
dy stacion plot hidherime
shkoj ne ishullin trishtim,
harroj fjalen argetim

tani ti asgje mos pyt,
prej asoj dite rinia u mbyt
qdo here i theme kthehu prap,
afrohu tek ne ma ngat
dajme kafshaten ne 2 pjese,
pse e shkurt qenka kjo jete
kthehu ne vendlindje ktu u rrite ktu u linde

immortel:

nuk dita fare,
se keshtu do t'me del
ishullin e parajse me doke ferr
fasojda e rrejshme shum shpejt u thy
dhe jeta e gurbetqarit me ra ne kry
jeta shqiptare te shkret te merzitur
rinin e vertete qe atje jane rritur
perdorshin droge,
alkoholle per merzi
sistemi i kish pa krej kto fatkeqsi
ne vetmen gje,
e qitshin nje shqiponje ne dore
u silshin si akrepat ne ore,
e keshtu e ka gurbeti vlezer dhe motra
po ju flas nga zemra,
se keshtu u dogja,
ju lutna plotesisht
mos e provoni,
me njerz qe nuk ju kuptojne,
as nuk i kuptoni,
te quheni i huaj ne qdo kend
msoni se vetmia nuk osht fare per askend

phat beni (2po2) refren:

tani ti asgje mos pyt,
prej asoj dite rinia u mbyt
qdo here i theme kthehu prap,
afrohu tek ne ma ngat
dajme kafshaten ne 2 pjese,
pse e shkurt qenka kjo jete
kthehu ne vendlindje ktu u rrite ktu u linde

immortel:

ku osht ajo dite qe ne vendin time te shkoje
i lire ne koke jeten time ta kaloje
koka shpirtit keto pergjigje kerkon,
por osht
i lodhur dhe nuk reagon,
se koha mua me te vertete
m'behet armik,
duke degjuar je i huaj aah shit
por nuk te qenka gjithmone si te duash ne kete jete
por shum te njejta te kokan ne kete jete dhe te rrenda me te vertete
kto pra ishin vargje nga zemra ime,
deshta te ju tregoj qe e prisha jeten time
besom qe nuk dojsha te isha ne kete ferr te zi,
por te kisha shijuar jeten ne pasuri

phat beni (2po2) refren:

tani ti asgje mos pyt,
prej asoj dite rinia u mbyt
qdo here i theme kthehu prap,
afrohu tek ne ma ngat
dajme kafshaten ne 2 pjese,
pse e shkurt qenka kjo jete
kthehu ne vendlindje ktu u rrite ktu u lind


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-terpez-viti
Më Shumë Këngë Nga Immortel:

Më Shumë...