Më mbaj mend (për 1 muaj)

Infinit Crew
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4

Infinit Crew është grup artistësh i njohur. Infinit Crew, dikur ish grupi Down Town, për herë t'parë në Hip Hop Shqip Vol. 1 me këngën Treni i Fundit në vitin 2001, me hitin Qika e Mihanës në vitin 2003, me kollazhin e par nga ni label shqiptar Infinit Lab vol. 1 në përbërje prej 20 këngëvë në vitin 2004; 30 këngë nga Da Ghost & K-Master RILINDJA në vitin 2007. Grup ky i njohur për beteja në arenen e hip-hopit shqiptar, gjithmon i sukseshëm kundër grupeve rivale (TBA, GG Army etj.), bashkpunime të ndryshme me artistë nga skena e hiphopit shqip atij zvicrran dhe internacional. Jetojnë dhe veprojnë në Zürich të Zvicrrës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  qendresa  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist