Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Infinit Records - Treni I Fundit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Treni I Fundit".
3. Video është e këngës "Treni I Fundit", por nuk këndohet nga Infinit Records.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Infinit Records - Treni I Fundit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/05/2012

2012-05-30T08:53:53+00:00Down Town
Treni i Fundit

Se spo shoh ndrrime
zgjohem ne mengjes dhe mendoj
jeten time ta vazhdoj apo ta perfundoj
se nuk mundem me e jetoj ne burgun e perditshmeris
dua ta perjetoj at mengjes te liris
kohes si gjithe te tjeret mund ta shpreh mendimin tim
mos te jem gjithmon ne ikje ne rrug pa kthim
se ska kuptim se edhe une jam nje njeri i thjesht
e nuk dua gjithe jeten te vuaj e ta ndjej veten si i huaj
po po me drejt e ke jeten time do ta ndrroj
qe te mos perfundoj si disa njerz perdit ti takoj
do te vazhdoj realizimin te deshirave te mia
se une patjeter do ti kaloj keto kohra te veshtira
te veshtira me probleme qe kryt spom lajn me que
gjithe keto gjera qe po ndodhin une spo muj me i perpunu
me nje shpres dhe deshir drejt ardhemeris po vazhdoj
po po me duket se per atje edhe treni i fundit mua me shkoj

REf:
Treni i fundit mua me shkoj
athua te kaluaren a mund ta harroj
treni i fundit mua me shkoj
me tregoni ky tmerr a do te perfundoj

Ky tmer ky tmerr a thua kur do te perfundoj
se pa pare me probleme ngeto nuk dua te jetoj
du ti perball kto tertura te rinis
se perndryshe mund ta harroj at mengjes te liris
e tash i vetmur une vazhdoj mendoj dhe smund tbesoj
se edhe shoki im i ngusht jete ndrroj
drej vares se lete aj galeroj
dhe keshtu endrra jot e perbashket deshoj
se se e mbyten e mbyten pa prit e pa kujtu
une juve spo du me ju lodhe veq po du me ju tregu
se po me ndodhin ne kete vend ben jeta qndodh me mue ( sjam e sigur a eshte keshtu)
dhe une nuk dua nganjeher pyes vetem a thua
pse ky fati i zi me percjell vetem mua
dhe se ne zot besoj por me duket se aj me ka harruar
nje jete te veshtirr ma dhuroj mua
te cilen une nuk e dua
e po me duket se per kete arsyje
edhe treni i fundit me ka shkruar

REf:
Treni i fundit mua me shkoj
athua te kaluaren a mund ta harroj
treni i fundit mua me shkoj
me tregoni ky tmerr a do te perfundoj

Dit pas dite problemet po vazhdojn
armiqen diten ne nat po ma shenderrojn
ne ferr po me ftojn qe te vdes po deshirojn
nga kjo bote pa tjeter dojn te me largojn
e un edhe pse treni fundit mua me shkoj
pres ende qe njerzit djelli ti rrezoj
na ky trishtim i madhe te me zgjoj
e une i lumtur kete jete ta vazhdoj

REf:
Treni i fundit mua me shkoj
athua te kaluaren a mund ta harroj
treni i fundit mua me shkoj
me tregoni ky tmerr a do te perfundoj


Ky tekst u dërgua nga datii
Më Shumë Këngë Nga Infinit Records:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet