Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ingrit Gjoni - Yjet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Yjet" kënduar nga Ingrit Gjoni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Uki - Yjet

Ka kohë që s’tkom pa
Ka kohë që skemi fol
Po me t’harru unë skom mujtë
U bo ç’a s’është dashtë
Najkon tjetër me pasë
S’po du jo s’po du

Se veç te ti u ndjeva i sigurtë
Veç ty smuj me t’harru kurrë
N’zemër emrin ta kom shkrujtë
Nveti e majë e majë e majë
Per veti e majë

REF.:
Na dy bashk mujna me ndriçu si yjet
Edhe pse thojnë që nuk ngjitet ç’a thyhet
Na dy bashk mujna me ndriçu si yjet, si yjet
Po du me t’thirrë, po du me t’ni sot
Po du veç pak ma mirë mu ni sot
Sa shumë po pi, sa shumë po pi sot

Mi jetu edhe 1000 jet
N'infinit yje kom me te lyp une ty derisa te gjej apet
Kudo qe je me terhek si me kon magnet
Plus jom i hyllt ne ty si do ne apex
Mem krahasu me qa vjen next
It's like qeni i sharrit vs t rex
Qata sonte shishet pi qojna ex
Se je one of a kind ne kete universe
Pak osht me te pershkru ty me ni verse
Une ti perball parajsen ne mes
Kurgjo skom ne trup perveq ni durex
Jom ni or te lir ec po bojna...
Edhe jo niher po dit e net
Ne mal edhe ne det high deri te ret
tlutna mos i jep zor chillex
Se kurgjo ski ne dor perveq ores rollex

REF.:
Na dy bashk mujna me ndriçu si yjet
Edhe pse thojnë që nuk ngjitet ç’a thyhet
Na dy bashk mujna me ndriçu si yjet, si yjet
Po du me t’thirrë, po du me t’ni sot
Po du veç pak ma mirë mu ni sot
Sa shumë po pi, sa shumë po pi sot

Kltinjo - Yjet

Zemer fol Qa ki mos u bo nervoz kur e din q tkom loqk mos i tredhton yjett

Une une une asaj i thras selena ajo e ka ftyren po po krejt si selena une pa te vet jom crezy sa here qe jom m'ty e bojna jeten ready si dubai

Uuu

A don me kan m mu no a don me kan m mu po se un pa ty mein Schatz jom i smurt for loveee per trupin tat flakt me bo m ty zemer per cdo natt pa hajgare ti e din q jom i kallt
Sa me mungon aroma jote dh puthjet per cdo nat vrap por prap si prap kltinjo ste harron tpret kervat je femen me dije dh un king q tkom pas fat rrrrraaaa

Eyyyyy

At kom then zemer mos u merr me followw uuuuu
Kur e din se dikush ftyren tane e ka tatto t perjeshum n doreee eyy
Ola ola
Qa je tu bo mein liebe sonte at vi un t ti wo bist du heute kom shum mall per dashnin qkom m ty zoti ka me vraa
Ata se dojn me na nda ne t dy se ajo smundet me jetu pa egjullin e vet as un smundem m kalu pa egjullin tim
OY oy ti po e din zemer qfar sutuate jom

Yehh uuuh kom full full femna full full maney sonte jom i smut du m pi vec wide deri sa t lodhem masanej po flej m qika krejt naten tu pi widaa rrrrraaaaaa

Hija Jetes - Yjet

Aq shum po shendrit vendi jon si me kon diell
dojna mu djeg na yjet dojna mu bo qiell
mjafton me bo nji spot e mu desh pak si fort
ntekst zemer shpirt hajde hajde ose shko
tri kater her be televizor besom qe nuk osht zor
album mas albumi pare te thata korr
por na gjinia e kunder po hjekim pak si shum
Don Pizhi:
Edhe krejt mu desh si ato sbojm bum
bohesh shkrum nxihesh mundohesh deri nfund
une krijo vepra ajo deri dje ish nkatun
deri dje ka majt kurs nasfalt qysh me hec
tash ja man vetit thu ti ka kry shkence
por nesence as emrin e vet sdin me shkru
se ka lon bali i vet as nshkoll me shku

(refreni)
Yjet qka jane yjet
me tregoni tani ju
jo sikur ju , jo sikur ju
ne si ju spo mujm me i ngu

Naim Abazi yll i merituar me pes ylla
doktor,kengetar,spiker profesione me killa
e Sabriu u bo meteorolog se jo mahi
po kendon per re diell bor ose shi
Murati:
E do ne pleqni si Gili dojn mu pertri
me met rini dhe zotit punet me ja perzi
edhe Britney Spears-in e ka rrxu Mihrija
le mo Aida Baraku qe u mshel te shpija
Don Pizhi:
Po qishtu krejt free koka mu kon nliri
ma shum yje polici se sa popullsi
veq ktu nshqiptari , kurr per qef skena ni
shyqyr erdh Faton Macula me telat e tij
Murati:
E per me mrri rockera duhet shum mu munu
se je msu veq me nejt e sene te huja me kendu
B.B Poqi sipas tij do te hyj ne histori
po vetem me nje lule pranver kurr ski

(refreni)
Yjet qka jane yjet
me tregoni tani ju
jo sikur ju , jo sikur ju
ne si ju spo mujm me i ngu

Popullorgji ta nxjerrim naj pare dhe do dit
lufta u kry veq me knu per Afganistan e Amerik
veq edhe thmit e tyne mo spo dojn mi ngu
se me rap jon msu pleqt dojn mi tranu
Murati:
Deri dje kan kesh me muzik e punen tone
keni me shit fara te zeza deri sot na kan thon
edhe pse koha jon per pushtet do me ardh
ateher krejt keni me met fuckin estrad
Don Pizhi:
Se do sene qe shum shpesh rruges po mbin vesh
senet rap po shiten po na spo bojna kesh
se aj jarani me punen tem shpi po maron
badihava ti thuj sbon nrrot tsomes aj te qon
Murati:
Veq rap-i po perparon si kualitet e komoditet
per njo tri vjet a ma shpejt do te korrim bereqet
e do ta shohim ku kan me met krejt aman aman-at
do ti shpallim minoritet bashk me qita jarana

(refreni)(2x)
Yjet qka jane yjet
me tregoni tani ju
jo sikur ju , jo sikur ju
ne si ju spo mujm me i ngu


Publikimi: 18/02/2010Më Shumë Këngë Nga Ingrit Gjoni:


Komente mbi këtë këngëIngrit Gjoni - Yjet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Yjet".
3. Video është e këngës "Yjet", por nuk këndohet nga Ingrit Gjoni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.