Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Neziri - Piedestal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23I hap sytë
Të shoh me qartë
Por në çdo hap
Ne jemi dhe më larg

Është e ftohte çdo fjalë
Ky qytet i madh,
Është e ftohtë buzëqeshja që më jep,
S'ka jetë

Dorën zgjas,
Që ta heq këtë maskë,
Para se të jetë tepër vonë,
Dhe vehten ta humbas.

Nëse ti guxon,
Dhe si unë beson,
Ndoshta nesër,
Një botë tjetër do jetojmë

REF.:
Muret e vetmisë do të bien,
Tempuj dashurie le të ngrihen,
Si për engjëj e për djaj,
Që brenga mbajnë…
Është koha porsi dielli të zgjohesh,
Është koha zëri yt të dëgjohet,
Mbi një piedestal, zemrën mbaj

Heshtur flas
Me ditët që lash pas,
Dhe kuptoj, nuk duhet të ndalojmë,
Shpresa mos t'humbas

Nëse ti beson,
Dhe si un guxon,
Të gjithë nesër
Një botë tjetër do jetojmë

REF.:
Muret e vetmisë do të bien,
Tempuj dashurie le të ngrihen,
Si për engjëj e për djaj,
Që brenga mbajnë
Është koha porsi dielli të zgjohesh,
Është koha zëri yt të dëgjohet,
Mbi një piedestal, zemrën mbaj.

Botën e mbaj
Përmbi duar tani
Dua ngjyra ti jap
Mos ta shoh bardh e zi
Dua dhe njëherë
Të shkojm’ në përjetësi,
Jo më gjunjë që dridhen drejt humnerës,
Ka dhe dritë për ty

Koha ndaloi,
Hey s'ka më errësirë,
Sytë e tu më thanë
Jo asgjë s'na ndal.

REF.:
Muret e vetmisë do të bien,
Tempuj dashurie le të ngrihen,
Si për engjëj e për djaj,
Që brenga mbajnë
Është koha porsi dielli të zgjohesh,
Është koha zëri yt të dëgjohet,
Mbi një piedestal, zemrën mbaj.


Inis Neziri - Piedestal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Piedestal".
3. Video është e këngës "Piedestal", por nuk këndohet nga Inis Neziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

26

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Inis Neziri:


Komente 0