Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Neziri - Ishe Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Haaa... haaa... heeej...

A ishe ti, ishe ai që më premtoje qiellin,
E më dhe retë e zhduke diellin.
Si munde ma thuaj të më largoje pa fjalë,
Pasiguri në hapat tua, kokën mbrapa pse e mbanë?

Dukem e fortë, por vështirë të përballoj,
Vështirë të pranoj, një jetë të re të fillojë.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

A kishim ne diçka që s'vdes?
E në shpirt si somnambul,
Prap verbër, këmbëzbathur.
Duke ëndërruar një përrallë ishim ne,
Ish si luftë por s'u dorëzuam
Sa kohë ishim në një qiell.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten... kisha harruar veten.

Gjithçka njoh janë veç në sy,
Sikur flas me dikë tjetër,
Jam shnderruat në ty.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

Se ishe frymëmarrja, nuk na premtoi e ardhmja,
Të kisha krahët deri dje, pa i këput s'munde.

Haaa...
Inis Neziri
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2019
Festivali: Kënga Magjike 2019
Muzika: Inis Neziri
Orkestrimi: Marenglen Boja
Teksti: Klaudia Neziri
Mix/Master: Marenglen Boja
Performance Director: Alfredo Shabani
Coreography: Elma Pasholli, Joana Janushi, Brajan Dina, Brendon Dina
Dress: Walone Fashion, Prishtine
Make Up And Hair: Beauty By BroInis Neziri - Ishe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ishe Ti".
3. Video është e këngës "Ishe Ti", por nuk këndohet nga Inis Neziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

26

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Inis Neziri:


Komente 0