Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Neziri - Melodi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Trëndafilat që me dhe
akoma i mbaj.
Ndonëse jane vyshkur,
ato janë pa faj.

Varsen që me dhe
në qafë unë e mbaj
Në mungesën tënde
shoqëron çdo hap.

Letrat e tua i lexoj
Rrahjet e zemrës po njësoj
si ditën kur t’njoha
E dija do t’doja

Aromën tënde po e ndjej
Shpresoj një ditë unë prap` të gjej sikur ti
por të dije ç’është dashuri

Do kujtoj të t’harroj kur jam bosh
Se nata bie dhe hëna të ndarë na shikon
Melodi, melodi më thoje ti

Dedikimet ne letra
për ty i kam shkru
Një dhuratë e vjetër
që ka me t’kujtu
nëntoret e fundit duke festu
para se gjithçka të merrte fund

Do kujtoj të t’harroj kur jam bosh
Se nata bie dhe hëna të ndarë na shikon
Melodi, melodi më thoje ti

Do kujtoj të t’harroj
Se nata bie dhe hëna të ndarë na shikon
Melodi, melodi më thoje ti


Ky tekst u dërgua nga OrsianInis Neziri
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/09/2022
Festivali: Kënga Magjike 2022
Muzika: Inis Neziri
Teksti: Inis Neziri
Produksioni: Kedbeats
Beat/Instrumental: KedbeatsInis Neziri - Melodi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Melodi".
3. Video është e këngës "Melodi", por nuk këndohet nga Inis Neziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Inis Neziri:


Komente 0