A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Inna (Ro)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Mangalia 
  • Residence:
  • Rumani 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Inna (Ro) is a very famous international artist of Pop & Dance music. Elena Alexandra Apostoleanu, e njohur vetëm si Inna, është një këngëtare e muzikës dance prej Mangalia, Rumani. Ajo debutoi në vitin 2008 me albumin Hot, me prodhues Play & Win. Kënga kryesore prej albumit, "Hot", arriti në numër një në Rumani, Portugali, Moldavi, Bullgari, Liban, Maltë, Poloni, Serbi, Spanjë, Siri, Turqi, Rusi, Hungari, Greqi dhe Ukrainë. Kënga e dytë e promovar e albumit, "Love", arriti në vendin e 16 në Kiss FM's Fresh Top 40 ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alexandra Stan

Dido

Kelly Clarkson

Demi Lovato

Avril Lavigne

Vanessa Hudgens

Kat Deluna

Christina Aguilera

Anahi

Lara Fabian


Tags: Inna

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019