Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inna (Ina Kollçaku)
  • Emri i Vërtetë:
  • Ina Kollçaku
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  361
Këndon kryesisht: pop

Inna (Ina Kollçaku) është këngëtare e njohur. Këngëtarja e re INNA, emri i plotë i secilës është Ina Kollçaku, merret intensivisht me muzikë që një vit saqë ka pauzuar nga fakulteti i Shkencave Sociale dhe Psikologji për t’u marrë me angazhimet e saj muzikore. INNA ka bërë edhe dy fotosesioni me dy nder fotografët më të njohur në Shqipëri e Kosovë. Me Joni Peçin në Shqipëri dhe kurse me Avni Selmanin në Kosovë.

Në Nëntor 2014, Inna merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Te Dua Te Veshtire".

Më datë 31 Janar 2015, Inna publikon videoklipin "Skandal".

Më datë 27 Prill 2015, Inna publikon videoklipin "Criminal Love". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet