Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irena Ciceri - Flas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flas".
3. Video është e këngës "Flas", por nuk këndohet nga Irena Ciceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irena Ciceri - Flas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Ndoshta"

Komente

Asnjë Koment

02/12/2007

2007-12-02T12:04:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Flas" kënduar nga Irena Ciceri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Irena Ciceri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Theblack. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Shpesh bi n'konflikt me veten, per mi lon kto sene//
Repin qe e bona dost, nuk e bona hiq per mene//
E bona per probleme, krejt qka dashta un i thash//
E u ktheva tash apet, per qef temin nuk e lash//
Nashta dikan e ranova, e dikan e pengova//
Sa her qe fola ktu, une veten e shlirova//
Ata qe thot tkom shok, leht pe kapke gjelozia//
A nashta i pengoj un, a nashta fjalt e mia//
Skom hi per mu fry, as kungja mi lshu dikuj//
po dikush per buk vuj, e dikush me pare luj//
Fati sesht i njejt per krejt, kta e di jaran//
po kur ka nevoi dikush, ti sen hiq sje ka ban//
Se mka ra rasti me njoft, njerz qe kan naj hall//
njani mtha sen nuk kom, e kqyrmi rudhat en ball//
mallkoj veten qe jom gjall, shoki une nuk kom faj//
qdo her me lot en sy qdo her ja nisi kaj//

Ref. 2x
Kur un flas kom ni shkas, edhe at her kur bertas//
qdo fjal qe e kom thon, un per tmir e kom pas//
dikush sum ka kuptu, dikush ka rrejt per mu//
nese ka problem dikush dost, une jom ktu//

Edhe me dasht mu nal, vet rimat po vazdhojn//
veq ata njerz qe kan kry, mu em kuptojn//
dikush garant po thot, a mos u tranu black'i//
jo jo shoki jo, po ni nan e ka lodh veki//
po munohet me punu, e fmit e vet mi ushqy//
se baben se kan gjall e i run sikur sy//
dikush punon shum, e rrin gjith dyrve te huja//
e ti po thu sen ski, shuj mshele e mos vuj a//?
edhe une kom qef, qdo her mu kon i gzushem//
kjo jet ish shum e vshtir, ma shum je i pikllushem//
qdo dit tpercjell loti, rrall naj her gzimi//
prej qe di kur o fillimi, shoki jem esht idhnimi//
e tash po perfundoj, per mos mu bo teper//
sa ma pak po du vjal, e ma shum po du veper//
e kshtu qe ngom mir ti shoki, qe pom man inati//
nese m'ngojn ma shum se ty qka me bo ky o fati//

Ref. 4x
Kur un flas kom ni shkas, edhe at her kur bertas//
qdo fjal qe e kom thon, un per tmir e kom pas//
dikush sum ka kuptu, dikush ka rrejt per mu//
nese ka problem dikush dost, une jom ktu//Më Shumë Këngë Nga Irena Ciceri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë