Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irfan Blakçori - Sot Është Ditëlindja Jote Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sot është ditëlindja jote e shtatëmbëdhjetë
në romanin tonë shkruhet edhe një fletë
po në këtë ditë yll erdhe në qiell
në qiellin tim, ti u bëre diell

Në faqet e tua mbolla një lale
puthjen e parë mua ma fale
e tash urime për pranvera të tua
lulja ime, të dua, të dua

Oh sa të lumtur jemi ne
të lumtur jemi ne
unë ty të kam shpirt
zemër mua më ke

Sot është ditëlindja jote e shtatëmbëdhjetë
në romanin tonë shkruhet edhe një fletë
po në këtë ditë yll erdhe në qiell
në qiellin tim, ti u bëre diell

Në faqet e tua mbolla një lale
puthjen e parë mua ma fale
e tash urime për pranvera të tua
lulja ime, të dua, të dua

Oh sa të lumtur jemi ne
të lumtur jemi ne
unë ty të kam shpirt
zemër mua më ke

Oh sa të lumtur jemi ne
të lumtur jemi ne


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Irfan Blakçori - Sot Është Ditëlindja Jote
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot Është Ditëlindja Jote".
3. Video është e këngës "Sot Është Ditëlindja Jote", por nuk këndohet nga Irfan Blakçori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irfan Blakçori:


Komente 0