Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irfan Blakçori - Antigona Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Fjollë fjollë bie bora
bora e parë e jonë
oh, sa më ngrohi dora
Antigona, Antigona

Në gjoksin tim ti mësove
valsin e parë të dashurisë
oh, sa mirë që nuk harrove
ditët tona të rinisë

Antigona, Antigona
bora zbardhi flokët tona
Antigona, Antigona
bora nuk prek zemrat tona

Antigona, Antigona
bora zbardhi flokët tona
Antigona, Antigona
bora nuk prek zemrat tona

Bie borë fjollë fjollë
dimër në ne, më nuk ka
në degët e mija ti je mollë
me askënd unë nuk të ndaj

Në sytë e tu në thellësi
lundron barka e jonë
të dua, më do gjithnji
Antigona, Antigona

Antigona, Antigona
bora zbardhi flokët tona
Antigona, Antigona
bora nuk prek zemrat tona

Antigona, Antigona
kjo këngë është e jona
Antigona, Antigona
ardhmëria është e jona

Antigona, Antigona
kjo këngë është e jona
Antigona, Antigona
ardhmëria është e jona


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Irfan Blakçori - Antigona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Antigona".
3. Video është e këngës "Antigona", por nuk këndohet nga Irfan Blakçori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irfan Blakçori:


Komente 0