Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Moj Unaza Gur Jeshile Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Moj Unaza Gurjeshile
udh'se malit kur vije
Thoshe çoban i çu'dive
ç'udive çoban çu'dive
thoshe çoban i çu'dive
Ç'udive çoban çu'dive

Vashezo moj zemra ime
mos me pe cjapin me zile
Edhe dashin me kembore
qe kam qethur vete me dore
edhe dashin me kembore
Qe kam qethur vete me dore


Degjoje kemboren ooo
ja dhe cjapi tek kullot
Hedhur ne ate lendine
o çoban i fshatit tim
Hedhur ne ate lendine
o çoban i fshatit tim

Moj thellenze e malit ooo
ma jep doren dhe qendro
Cjap e dashuni kam lene
zemren ty moj ta kam dhene
Cjap e dashuni kam lene
zemren ty moj ta kam dhene


Hajd te rrime rreze lajthie
te degjojme kembore me zile
Dhe se bashku te punojme
jete plot gaz ne te kalojme
Dhe se bashku te punojme
jete plot gaz ne te kalojmePublikimi: 01/12/2003Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:


Komente mbi këtë këngëIrini Qirjako - Moj Unaza Gur Jeshile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Unaza Gur Jeshile".
3. Video është e këngës "Moj Unaza Gur Jeshile", por nuk këndohet nga Irini Qirjako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.