Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Fustan Kuqe Kadife Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Tek burimi nje mengjes
lava une syte e zeze.

Prane me erdhi vashe e re
fustan kuqe, kadife.

Fustan kuqe, kadife
pse po ben sikur s'me sheh.

Tek baceja nen krua
cel nje molle e cel nje ftua.

Pres te vij ajo qe dua
leri vashe nazet e tua.

Fustan kuqe, kadife
pse po ben sikur s'me sheh.

Prane me erdhi vashe e re
fustan kuqe, kadife

Fustan kuqe, kadife
pse po ben sikur s'me sheh.

Ky tekst u dërgua nga IdaPublikimi: 01/12/2005


Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:


Komente 0


Irini Qirjako - Fustan Kuqe Kadife
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fustan Kuqe Kadife".
3. Video është e këngës "Fustan Kuqe Kadife", por nuk këndohet nga Irini Qirjako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.