Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Irini Qirjako & Enkelejda Arifi - Nusja Jone Cameri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

20/07/2013

2013-07-20T14:10:21+00:00

Më Shumë Nga

Enkelejda Arifi
Irini...
Moj e mira gjeraqine
Qe kur hyre nuse tine
Drite ma bere shtepine
E zilepse krejt krushqine x2

Enkelejda...
Me ka nisur Çameria
Nuse per ne Laberi
E ka shkruar Perendia
Çam e lab te bejn krushqi x2

Çam e lab te bejn krushqi

Ref...x2
Oh moj nusja jone Çameri
Me ke nen e te kam bij
Kemi ne nje truall nje shtepi
Nuk na ndan asnje njeri

"Hajde moj nusja çame"

Irini...
Tumankuqeja e nenes
Me zili ja ben dhe henes
Yll permbi shoqet e tjera
Karajfil moj te vjen era x2

Enkelejda...
Dil moj nene me prit te dera
Me ke si nuse te vjerra
Nje nga nje krushqit po vijne
E ta mbushin plot shtepine x2

E ta mbushin plot shtepine

Ref...x2
Oh moj nusja jone Çameri
Me ke nen e te kam bij
Kemi ne nje truall nje shtepi
Nuk na ndan asnje njeri

...

Ref...x2
Oh moj nusja jone Çameri
Me ke nen e te kam bij
Kemi ne nje truall nje shtepi
Nuk na ndan asnje njeri

O Çameri


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet