Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Dhenderr Te Ben Motra (Feat. Selim Paja)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

irini
me ike i vogel
rrugeve te botes
kthehu te bej dhenderr
o i miri mtres
e lule mbijne shume
por jo si tek ne
vajza shqipetare
;era menekshe.

selimi
dashuria jote
me rriti cdo dite
nje moter si tyja moj
vlen sa perendite
e ne kurbet u rrita
pash vajza si drite
vec kjo shqipetarja moj
;me hyri ne shpirte.

ref.x2.
vajz nga shqiperia
nga viset e mija
lum moj kush e ka
nuse per vella.

irini.
kostum dhenderrie
porosita vete
motra per vellane
dhe shpirtin e jep
o hajde vella xhani
o me trashegime
me i miri botes
;je per zemren time.

selimi.
sme verbuan dritat
as dhe pasuria
para kesaj vajze moj
nga viset e mija
e ska si toka jote
motra me ka thene
si vajzat shqiptare moj
;zoti me nuk bene.Featuring: Selim Paja
Publikimi: 09/07/2015


Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:


Komente 0


Irini Qirjako - Dhenderr Te Ben Motra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhenderr Te Ben Motra".
3. Video është e këngës "Dhenderr Te Ben Motra", por nuk këndohet nga Irini Qirjako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.