A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Iris Hoxha

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3
BIOGRAFIA: Iris Hoxha is a popular singer. Në vitin 2008, Iris Hoxha shpallet fituese në Star Academy Albania 3. Në Maj 2010, Iris Hoxha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Fill I Bardhe". Në Dhjetor 2009, Iris Hoxha merr pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Zerin Tim Ta Ndjesh". Në Maj 2010, Kelly merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "E Vetmja Marrezi", në bashkëpunim me Iris Hoxha. Në Dhjetor 2011, Iris Hoxha merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Pa Ty". ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Star Academy Albania

(Winner)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mimoza Abedini

Luljeta Kuraja

Irma Gurakuqi

Ema Bytyqi

Sevi

Burbuqe Rada

Jorida Zaimaj

Sidorela Kelmendi

Entela Ilirjani

Mimoza Selimi


Tags: Iris Hoxha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019