A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Iris Hoxha
Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Iris Hoxha is a popular singer. Në vitin 2008, Iris Hoxha shpallet fituese në Star Academy Albania 3.

Në Maj 2010, Iris Hoxha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Fill I Bardhe".

Në Dhjetor 2009, Iris Hoxha merr pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Zerin Tim Ta Ndjesh".

Në Maj 2010, Kelly merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "E Vetmja Marrezi", në bashkëpunim me Iris Hoxha.

Në Dhjetor 2011, Iris Hoxha merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Pa Ty".

Në Maj 2013, Iris Hoxha merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Fal".

Në Maj 2015, E.D.B merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Une Mbret Ti Mbretereshe", në bashkëpunim me Iris Hoxha.

Në vitin 2016, Iris Hoxha merr pjesë në The Voice Of Albania 5.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Voice Of Albania

(Contestant)

Star Academy Albania

(Winner)

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019