A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irkenc Hyka

Haram ➡ Proibito

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Aldo


Haram

[REF.]
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don, dhe kur gabon...

Veten time me nga ty s'e ndaj,
nen lekure akoma t'mbaj
A thu kam faj?
Yeah
Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak,
hajt se shihemi prap
atje ku ti me le,
Se dikur me doje
sot as nuk me pyet si je
Ke harruar sa u prekem,
sa u deshem
A e din se?
Si nje anije e humbur ne det
sot pa ty jam,
se nuk te kam...

[REF. x2:]
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don, dhe kur gabon...

Syte e mij me nuk shohin qart,
se lotet m'i ke lan
A kshu m'ke dasht?
Yeah
Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak,
hajt se shihemi prap...
Atje ku ti me le,
se dikur me doje
sot as nuk me pyet si je
Ke harruar
sa u prekem,
sa u deshem
A e din se?
Si nje anije e humbur ne det
sot pa ty jam,
se nuk te kam...

[REF. x2:]
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don dhe kur gabon...


Proibito

Non riesco a separarmi da te,
sotto la mia pelle ancora ti tengo,
Secondo te sto sbagliando?
Sì...

Quando ami con tutto il tuo cuore e tutto il tuo sangue
l'immensità è troppo poco,
dai che ci vediamo ancora
la dove mi hai lasciato
Una volta mi amavi
ed oggi non mi chiedi neanche come sto.
Ti sei dimenticata come ci toccavamo,
quanto ci amavamo.
Sai cosa? Come una barca persa nel mare
sono oggi senza di te, perché tu non ci sei...

Rit.
Amore proibito, proibito
Amore proibito, proibito
Il mio cuore lo vuole,
anche se è sbagliato...

I miei occhi non riescono a vedere chiaramente,
perché le lacrime me lo impediscono,
è questo che hai voluto?
Sì...

Quando ami con tutto il tuo cuore e tutto il tuo sangue
l'immensità è troppo poco,
dai che ci vediamo ancora
la dove mi hai lasciato
Una volta mi amavi
ed oggi non mi chiedi neanche come sto.
Ti sei dimenticata come ci toccavamo,
quanto ci amavamo.
Sai cosa? Come una barca persa nel mare
sono oggi senza di te, perché tu non ci sei...

Rit.
Amore proibito, proibito
Amore proibito, proibito
Il mio cuore lo vuole,
anche se è sbagliato...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019