Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irkenc Hyka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  342
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Irkenc Hyka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Irkenc hyka ka filluar të merret me muzikë që në moshën 17 vjeçare. Ka kënduar edhe më herët si fëmijë nëpër festivalet e fëmijëve. Ka mabruar "Liçeun Artistik për kanto" në Tiranë dhe ndjek studimet në Akademinë e Arteve në Tiranë. Është kompozitor i disa këngëve mjaft të njohura. Ka bashkpunuar me këngëtarë të ndryshëm dhe sot vazhdon të punojë dhe të kompozojë në studion e tij. Në Nëntor 2014, Irkenc Hyka merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

7 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (77)

13
19
14
17
18
44
27
17
20
17
26
9
12
28
22
22
23
24
16
24

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Elgit Doda

Butrint Imeri

Ardian Bujupi

Trix (Veli Sahiti)

Olen Cesari

Pirro Çako

Shaqir Cërvadiku

Nexhat Osmani

Avni Mula

Frederik Ndoci

Tags: Irkenc Hyka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet