A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Irkenc Hyka - Tymi Dashnis


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  134

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/03/2018

2018-03-04T15:56:47

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

Endrit Mumajesi

Teksti:

Petro Xhori

Orkestrimi:

Dj Jojo

Video Produksioni:

MAX Production
[Refreni:]
Ma dogje zemren fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnis
Ma dogje shpirtin fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnis

[Strofa: 1]
Me goten plot
Me zemren bosh
Si te buzeqesh
Kur syt kan lot
Pa ty shum ftoht
Me than harro
Se t'ka harru
Me than s'ja vlen
Por une e du
Me shpirt te du...

[Refreni:]
Ma dogje zemren fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnis
Ma dogje shpirtin fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnis

[Strofa: 2]
M'ke bo me t'dasht
Me pas me vujt
Nje det me lot
Pse ma ke gjujt
Shpirtin m'ke lujt
Tona t'i dhash
Por ti m'i more zemer
E kom menu veten me ty
Jo me tjeter femer
Une e ti nje mbiemer

[Refreni:]
Ma dogje zemren fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnis
Ma dogje shpirtin fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnis


Ky tekst u dërgua nga KristinaKartolina (5)

2018-08-14 23:40:40
Ma dogje shpirtin fare
E hodhe si cigare
M'ka mbet vet
Tymi dashnisë
2018-06-19 11:17:47
M'ke bo me t'dasht
Me pas me vujt
Nje det me lot
Pse ma ke gjujt
Shpirtin m'ke lujt
U krijua nga Flavio 2018-03-29 09:19:35
Shpirtin m'ke lujt
Tona t'i dhash
Por ti m'i more zemer
E kom menu veten me ty
Jo me tjeter femer
Une e ti nje mbiemer
2018-03-05 12:29:55
Me goten plot
Me zemren bosh
Si te buzeqesh
Kur syt kan lot
2018-03-04 19:29:19
Me than harro
Se t'ka harru
Me than s'ja vlen
Por une e du
Me shpirt e du...

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019