A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Irkenc Hyka - Dashni E Vjetër  (Feat. Poni)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/05/2018

2018-05-18T16:00:06

Featuring

Poni

Muzika & Teksti:

Irkenc Hyka

Teksti:

Endrit Mumajesi

Orkestrimi:

Dj Jojo

Video Produksioni:

Imagine Films
[Irkenci & Poni:]
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
Ku te gjej si ty unë sot

[Poni:]
Sa kohë u bë pa të parë
Çdo ditë në kalendar
Me zemrën në zjarr

[Irkenci:]
Ai trup më ka mungu
Ai zë dhe sytë e tu
S'mund të fle pa t'përqafu
(Kujtoje)
Ti ishe çka desha
E zoti për mu s'menon
Sa kot duket jeta
Kur e do, por nuk të do

[Poni:]
Le të jenë gota t'heshta
S'ka rëndsi sa më lëndon
Për ty do e them
gjithmonë më mungon

[Irkenci & Poni:]
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
Ku te gjej si ty unë sot

[Irkenci:]
Ti ishe çka desha
E zoti për mu s'menon
Sa kot duket jeta
Kur e do, por nuk të do

[Poni:]
Le të jenë gota t'heshta
S'ka rëndsi sa më lëndon
Për ty do e them
gjithmonë më mungon

[Irkenci & Poni:]
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
Ku te gjej si ty unë sot


Ky tekst u dërgua nga Kk_senoritaKartolina (2)

2018-05-21 20:25:20
Ah dashni, dashni e vjetër
Mi ke mbush ti sytë me lotë
Ma ke gris zemrën si letër
2018-05-20 22:30:13
Ti ishe çka desha
E zoti për mu s'menon
Sa kot duket jeta
Kur e do, por nuk të do

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019