Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Gurakuqi - Kjo Dite Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Tik tak tak tak tik tak
Kush po troket?
Ora apo zemra?
Jo, nuk e di.

Nje zog me ndali rruges
Si per cudi
Dic' do t'shoh' edhe ai.

Shokun tim te mire une po e pres
Eshte takimi jone i pare i dashurise
Cdo me thote ai, une mire e di
Ne cdo fjale do t'kete vec dashuri.

Cdo vit, cdo vit kjo dite do te vije
Dhe ne cdo kalendar do jete.
E Hene, E Marte, kjo nuk ka rendesi
Tek une tek ti.

Cdo vit, cdo vit kjo dite do te vije
Dita e pare e dashurise.
Me diell a shi, e qeshur do te jete?
Kjo ka rendesi.

Tik tak tak tak tik tak
Oret vrapojne
Ne cdo ore te jetes
Eshte gezimi jone.

Nje zog me ndali rruges si per cudi
Dic' do t'thote edhe ai.

Perseri n'at' vend une po te pres,
Si n'at' dite te pare, te pare te dashurise.
Vetem ne nuk jemi si n'ate dite,
Tok me ne sot jane edhe femijte.

Cdo vit, cdo vit kjo dite do te vije...


Irma Gurakuqi - Kjo Dite
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kjo Dite".
3. Video është e këngës "Kjo Dite", por nuk këndohet nga Irma Gurakuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:


Komente 0