Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irma Libohova - Oroskop '92

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oroskop '92".
3. Video është e këngës "Oroskop '92", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irma Libohova - Oroskop '92  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8

Muzika:

Pirro Çako

Teksti:

Agim Doçi

Këngë e albumit:

"Albanian Radiotelevision"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 30-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:00Fatin tim un'e dëgjoja,
Cdo mëngjes në horoskop,
Dhe qiellin lart më kot vështroja,
Anjë yll s'gjeja dot.
Shenja ime ishte lart,
E zhdukur
E kërkoja nëpër natë,
Kish humbur
anjë gjë nuk kisha
Vec ëndrra të brishta vajze.
Shpesh un' them me veten time
Jo s'kam fat në horoskop,
A mos ësht faj i një ditëlindje
Nuk e di, mbase po
E shkruar ësht' ne yllësi
Ndaj trishtimin tutje un' e hodha
Dhe e lumtur do t'jem
Ndoshta një dit' do t'ndizet,
Vall sekretin e kam
Tek zoti i madh në Yje.
Horoskopin dëgjojm,
Horoskopin dëgjojm,
Ora tetë pa pesë fatin tonë kërkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam më shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Koha iken gjithcka
Pse s'ma thua ne sy
Horoskopi yn 92'
Na ra na na na na...
Horoskopin dëgjojm,
Horoskopin dëgjojm,
Ora tetë pa pesë fatin tonë kërkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam më shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Edhe pse cdo njëri
Nesër vallë si do të jetë
Nuk ësht' më sekret...


Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet