Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Emigranti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Ti ike larg, mes dallgeve
Duke me thene jo nuk kthehem jo
Ky plumb i zi i fjalev
Sa plage i la zemres qe e do

Cdo dite te pres buze detit
Ndonese the: jo nuk kthehem jo!
Sa here anije vijne dret portit
Me duket se vjen dhe ti me to

Se ti do te vish
Nga letrat e kuptoj
Ti nuk e shkruan
Por une e lexoj
Lotet mbi germa mua ma thone
Se ti do te vish
E ndjej n’telefon
Me shume ti hesht
Flet pak, loton
Gjithcka ndoshta ke
Por gjithcka te mungon

Emigrant
Vec kete emer ke ti atje
Eja, bir te pret ky vend
Te fitosh prape emrin tend

Sot bregun ku me njohe
Valle deti e lag, a une me lot
Atje te pres plot mall e dhimbje
Portretin tend cdo cast shikoj
Kur tinguj ndiej keto dite vetmie
Me duket se zerin tend degjoj…


Irma Libohova - Emigranti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emigranti".
3. Video është e këngës "Emigranti", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:


Komente 0