Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Irma Libohova - Me Harrove Krejt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Pranga Malli"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00STROFA1
A te kujtohet se si me thoje
A te kujtohet se sa me doje
Me thoje kurre s'do t'kemi vaj
Edhe vdekja s'mund te na ndaje
A te kujtohet se si me thoje
A te kujtohet se sa me doje
Dashuria s'kishte kufi
Kurre te na ndaje s'mundte njeri

REFRENI
Po c'ndodhi me ty e me mua
Ku eshte fjala e embel te dua
Ku i ke puthjet qe m'i dhurove
Ku e ke besen qe ma premtove
Ku eshte tani fjala yte art'
Ku e ke fshehur dashurine e zjarrte
T'gjitha premtimet ti i harrove
Me le tradhetine ike dhe shkove

STROFA 2
A e mban mend te ti si vija
Si zog i trembur me ty une rrija
A e mban mend sa te kam dashuruar
A thua krejt me ke harruar
A i kujton mbremjet e arta
Te dy te dehur ne puthje te zjarrta
A i kujton valle fjalet e mija
A ekziston per ty dashuria


Ky tekst u dërgua nga  bletath
Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet