Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irma Libohova - Gjethe Shtatori

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjethe Shtatori".
3. Video është e këngës "Gjethe Shtatori", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irma Libohova - Gjethe Shtatori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

Muzika:

Alfred Kaçinari

Muzika:

Ardit Gjebrea

Pjesëmarrëse në

Festivali i 37-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Tani qe prush i qiellit u shua
ne syte e tu ka zbritur nata
dhe yjet diku jane vizatuar
por nuk ndricojne neteve te gjata

dy gjethe shtatori rane ne syte tu
jane ato te dikurshmet balerina pa fuqi
vijne nga flururimet dhe u kthyen prape atje
dy gjethe shtatori perse rane valle perse
ref
gjethet e shtatorit
po fluturojne ne kraht'e eres
i pane oqeanet me mirazhin e nje toke
te nje toke qe s'e gjeten
dhe u kthyen prape atje
te lodhura lekunden dhe bien tek ti

tani qe prush i qiellit u shua
ne syte e tu ka zbritur nata
dhe perrallat diku jane vizatuar
dhe mund te jetojne pa thene asnje fjale

dy gjethe shtatori rane...

ref
gjethet e shtatorit po fluturojne...

finalja

tani qe prush i qiellit ushua
tani edhe perrallat mbaruan


Ky tekst u dërgua nga bleta
Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet