Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irma Libohova - Sot Jam 20 Vjec
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot Jam 20 Vjec".
3. Video është e këngës "Sot Jam 20 Vjec", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Irma Libohova - Sot Jam 20 Vjec Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 3"

Komente

Asnjë Koment

08/12/2005

2005-12-08T16:15:41+01:00URIME bashke, O shpirti im,
gezimet embel une i kujtoj
Cdo vit Nentorin pres me padurim
me ty ditelindjen dua ta festoj

Per ty sot qeshin syte e mij
Ky frymezim ne zjen ne kraharor
Cdo cast jetoj e lumtur me lirine
se me lirine une linda ne Nentor

Ref.
Sot jam 20 vjet
edhe jeta me therret
te qesh, te kendoj
dhe gezime t’enderroj

Sot jam 20 vjet
Dhe ne zemer me bucet
jeta pambarim
per te ardhmen plot shkelqim

Dhurate me prure syte e tu
gjithe buzeqeshen sonte perseri,
Me ty do t'rri o shpirt une ja keshtu
se ti me dhe te paren dashuri.

Rinia jeten zbukuron
per ne
shkelqejne yjet me aq zjarr
Me perqafo i dashur, me pasion
pushtome ti me afshin djaloshar.

Orkestrimi: Genti Lako

Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë