A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Irma Libohova - Ik


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Preke Hunden"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ik" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mozzik - Ik

Startin from mahalla
tu lujt janine
jom kthy hiphopit
mja shtu fuqine
keshi me juve si fore me bjondine
njeri nuk je uk ti
ruhesh e ndrro kime
paam sjom father rep and rep son
jeehh mu keni ngjit ntepison
e father rep so deri
do vjet i boj
a po do pak gjak nashti bomi nisoj
qun nate vepra jo llafe
shum mekate sun i lajn as nqabe
sjom rreth grave produkt estrade
ta la ni pik nball
thirri long thirri zhabe

ref X2
rrugve tqytetit
tu nga mas lekit
gishtin e mesit
ja qojna shtetit
vuum vuum ik pi dajve
vuum vuum ik pi dajve

eren e ran si me pas e ninume
e boj hallakam si ni shpi pa grue
rimat shurdhuse arsya qe snini
jom shum busy un ju thom nimi shimi
po ma bojn qel jan tut tlyp ty do veta
kur i kom pa civilat ntrenerka
mkan rreh pa mshir mkan mshu me pendreka
sjau harroj forcat deri sa tum merr deka
shoki jom mozziki shkurt mthirrin ziki
femnes tane i kom pshty une te dh***
ma ka ba me bira e thirri qukapiki
e kom iq me shok per qet pun eshte miki
problemet nmahall sun i hjek as unmiki
fmija te beshiki sdi qa osht ligji
so tripi te shmeki po tripi te leki
mangupat e shehrit me llik te kipeki
pse thini mor k** mos thini mor k**
syt i kom mat kuq se flamuri kombtar
ju shti me vjell si mas bukes n'anije
sdu paqe me repera tdopt ju shoh si shkije
ju thirri bukurosha djema faca
une repi sot kena ndrru unaza
tell your mom un jom qeli i brazerit
ta divorcoj me babin edhe mbetet ndor t'qelit
qka do qet ndodh nuk kthena mo mas
dajt jan permas futja gas
ku*** rat komt i ka qit jasht
mu ka shkym spliffi kom harru me bo pass
kshtuqe ik ik ik para se me na kap tzit tzit tzit
se sdina qa mi than se jena shum pit
ma i riu nven mahalla o tum prit

ref X2
rrugve tqytetit
tu nga mas lekit
gishtin e mesit
ja qojna shtetit
vuum vuum ik pi dajve
vuum vuum ik pi dajve

If you want beef ta nxojn rrugen do gjin
t'lojn pa bole ta lojn emrin sun qin
get it rruga me gjak si ndresa bajernit
rrugt jan me mu se ja kan hatrin qelit
menen te leki qysh gjepin ta trashi
mahalla naper burgje ma shum se adem demaqi
babes sbon t'hapesh me mu shit i gjades se kapesh
tfala krejt estrades bang shum i ri po nrep element
rruges me bo pare me denk me gju molla me denk
nuk e di po mshtin me lujt mensh
tipat pom kshyrin shtremt sdi a kan problem a i kan syt e gemt
deam milionera pa centa shesin mjekrra ismajla
mesin genta
ferizaj city ka tboj me talenta
beef me neve ti dhajm dokumentat

ref X2
rrugve tqytetit
tu nga mas lekit
gishtin e mesit
ja qojna shtetit
vuum vuum ik pi dajve
vuum vuum ik pi dajve

Adriana Selmani - Ik

Nuk me thua se me don
Ani demek ti mua me injoron
Mendje madh je bere tani
Avanturat I don ti
Do te bish shume shpejt nga nalt
Nuk te shkon lazdria gjate

Te kam then gjithmon Se vetem ty te dua
Edhe pse m'ke then Je tepert ti per mua
Te kerkoj e prap ti nuk me pergjigjesh
Kesaj rradhe shpirt ti do te digjesh

Ref: 2x
Ik se une te kapa po me zuri vapa
Ti shpetim nuk ke jo zemer prej meje
Prap me injoron thua se sme don
Por une e di mire se ti kur aktron

Kaloj koh e gjat e cdo dit e nat
Prap ty te kerkoj inat vetes po I bej
Shoqet mu me thon ti me tjera shkon
Por un e di mir qe ti mua me don

Te kam then gjithmon Se vetem ty te dua
Edhe pse me ke then Je teper ti per mua
Te kerkoj e prap ti nuk me pergjigjesh
Kesaj rradhe shpirt ti do te digjesh

Ref :2x
Ik se une te kapa po me zuri vapa
Ti shpetim nuk ke jo zemer prej meje
Prap me injoron thua se sme don
Por une e di mire se ti kur aktron

Jonida Maliqi - Ik

Ik, vetëm ik
merr me vete edhe hijen që le pas

Ik, vetëm ik
zëri yt në mëndjen time do humbasë

Ik, vetëm ik
dhe nga ankthi i përhershëm do shpëtoj

Ik, vetëm ik
sytë e tu nga sytë e mi do ti largoj

Qielli do të hapet
edhe nata do të zbrazet
jeta do të marrë një kuptim

Zemra më nuk falet,
edhe hapi yt do ndalet

Ik me natën ti e mos u kthe
Ik nga ëndrra ime aty nuk je
Qielli yt do jetë gjithmonë me re
Merr me vete fjalët që s'më the.

Ik ti ik ti ik
vetëm ik ti ik ti ik

Ik, vetëm ik
dhe nga ankthi i përhershëm do shpëtoj

Ik, vetëm ik
sytë e tu nga sytë e mi do ti largoj.

Zemra më nuk falet,
edhe hapi yt do ndalet
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019