A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Irma Libohova - Horoskopi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1991

1991-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Albanian Radiotelevision"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 30-të në RTSHKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Horoskopi" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Irma Libohova i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhelal Xheladini. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Një ditë duke lexuar horoskopin
më ra në sy shenja ime bricjapi,
Thash me vehte do ta lexoj
me vëmendje ta analizoj.

Shkruante se javën që do t'vij
do t'kem shanse t'mira n'dashuri,
E unë qesha porsi i marrë,
ç'më duhet thash mua ky skenar

E ky skenar i perfeksionuar
dëshiroja që të marrë udhë,
Në të vërtetë kisha veç një dëshirë
jo për dashuri t're por e vjetra të më vij

Një mëngjez dera u hap
me valixhe n'dorë ajo u kthye prap,
Loti im dhe i saj u përzien,
ishte dhurata më e mirë që m'erdhë

Kaloja ditët si një vagabond
mendoja nuk ka gjë që më gëzon,
Por ja horoskopi dhe reçeta e tij
skenar të saktë më solli n'dashuri

Ja pra ndodhë që edhe horoskopit
nganjëherë duhet t'i besoni,
Por edhe nëse nuk realizohet
juve prap mos u hidhëroniMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019