Isa Alitaj
Isa Alitaj
Isa Alitaj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Isa Alitaj është këngëtar i njohur. Më datë 14 Nëntor 2013, Isa Alitaj publikon videoklipin "E Kam Dasht Me Hakikat". Muzika e këngës u punua nga Besnik Zikolli, teksti u shkrua nga Besnik Zikolli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Besnik Zikolli.

Më datë 29 Prill 2014, Isa Alitaj publikon videoklipin "Zemra Ime Eshte E Jotja". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Suzana Fazliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Naim Qukiqi, Eroll Dogani. Videoklipi u prodhua nga Nori Production.

Më datë 5 Korrik 2014, Isa Alitaj & Astrit Halitaj publikojnë videoklipin "Per Mrekulli".

Më datë 8 Maj 2017, Isa Alitaj publikon videoklipin "Mos Ja Thuj Askujt".

Më datë 31 Mars 2018, Isa Alitaj publikon videoklipin "1 Ne 1 Milion".

Më datë 15 Janar 2020, Isa Alitaj publikon videoklipin "Veq Niher", në bashkëpunim me Sein.

Më datë 5 Korrik 2020, Isa Alitaj publikon videoklipin "Nuk Jam Mir". Teksti i këngës u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 2 Qershor 2021, Isa Alitaj publikon videoklipin "Per Ty Jam Deh", në bashkëpunim me G-Fresh. Muzika e këngës u punua nga 2Ton, teksti u shkrua nga G-Fresh, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nego.

Më datë 1 Prill 2022, Isa Alitaj & Blendona Sylaj publikojnë videoklipin "T'du Hala". Teksti i këngës u përgatit nga Abaz Selmani, teksa për arranzhimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 21 Maj 2022, Lendita Selimi & Isa Alitaj publikojnë videoklipin "Mos Lakmo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati.

Më datë 31 Korrik 2022, Isa Alitaj publikon videoklipin "Syn I Zi", në bashkëpunim me G-Fresh. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Isa Alitaj.

Më datë 3 Maj 2023, Naxhije Bytyqi & Isa Alitaj publikojnë videoklipin "Jeta E Gurbetit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besnik Zikolli.

Më datë 26 Maj 2023, Nexha & Isa Alitaj publikojnë videoklipin "Për Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania Dream Films.

Më datë 24 Qershor 2023, Isa Alitaj & G-Fresh publikojnë videoklipin "Xheloz". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Isa Alitaj & G-Fresh, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Nego. Videoklipi u prodhua nga kompania Dream Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1