Më mbaj mend (për 1 muaj)

Isa Alitaj - Buka E Gurbetit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

“Kjo buka gurbetit moj nanë
Ehi si perini shum e kush e la vendlindjen
Shkoj nga perendimi
Oj nanë e mjera nanë plag të randa zemër
Kam shum u dogja ne ket jet me shkoj ymri ne gurbet
Oj nen e mjera nen plag te renda ne zemer kam un
Udogja ne ket jet Me shkoj ymri ne gurbet”…..

“Mos qaj nen pash jeten time mos ma shto mua merzin
Mos vajto se sje jetime mos e mallko perendin
Oj nane e mjera nen plag te remda nzemer kam shum
U dogja ne gurbet me shkoj ymri ne gurbet ……

“Te dy syt mu kan verbu smuj e rend me ka kaplu si bylbyl
Me krah te thym se pa ty jeta sme vyn moj nen e mjera nen plag te renda ne zemer kam me shkoj ymri ne gurbet


Ky tekst u dërgua nga Armend tahiri


Nuk kemi video për këtë këngë.


Isa Alitaj
Publikimi: 07/09/2020


Isa Alitaj - Buka E Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buka E Gurbetit".
3. Video është e këngës "Buka E Gurbetit", por nuk këndohet nga Isa Alitaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Isa Alitaj:


Komente 0