Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ise Llapqeva
(1944-2020)
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  21
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Ise Llapqeva është këngëtar i njohur. Në vitin 2014, Ise Llapqeva & Halil Bytyqi publikojnë albumin "Lavdi, Lavdi, Lavdi Lexhendave Kombetare".

Më datë 10 Janar 2020, Ali Krasniqi, Halil Bytyqi & Isë Llapqeva publikojnë videoklipin "Odat Tona Janë Kanë Shkollë".

Më datë 14 Shtator 2020, Ka ndërruar jetë këngëtari i mirënjohur i folklorit shqiptar, Isë Llapqeva, në moshën 76-vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur vëllai i tij, këngëtari Hamzë Llapqeva: "Miq dhe dashamirë tē nderuar, ju njoftojmë me pikëllim te thell se sot me datë 15 shtator 2020 në moshēn 76 vjeqare vdiq Vllau, Prindi ynë: Isë Imer Llapqeva. Varrimi do të bëhet sot me 15 shtator ditë e marte në ora 16;00 me Iqindi në varrezat e Prizrenit. Me dhimbje të thellē Familja Llapqeva."

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Vëllai i

Hamez Llapqevës


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet