Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Isea Çili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Isea Çili është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Në vitin 2012 me këngën “Për Mëmëdhenë” vetëm 5 vjeçe, hap spektaklin “100 Vjet Muzikë” në Tv Klan. Në vitin 2014 luan si Kozeta e Vogël në Muzikalin “Të Mjerët” në Tv Klan. Si dhe pjesëmarrëse në disa Muzikale për fë mijë të organizuara nga QKKF Tiranë, “Rozi dhe kopështi magjik”, etj. Në vitin 2019, Isea Çili merr pjesë në Voice Kids Albania 3. Më 29 Shtator 2019 fiton Çmimin e Parë në festivalin e RTSH Junior Eurovision Albania me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

E bija e

Ernis Çilit

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Anamaria Isufaj

Blorentina Morina

Albina Sinani

Erika Ahmeti

Gresa Hoxha

Xhesuida

Era Saraçi

Shejla Sylejmani

Nea Hamza

Fortesa Berisha


Tags: Isea Çili

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet