Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Dobërdelan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
BIOGRAFIA: Islam Balaj është një shkrimtar i njohur. Islam Balaj u lind më 1950 në Dobërdelan të Suharekës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, Normalen në Prizren, ndërsa studimet e larta për Filozofi, i mbaroi në Universitetin e Shkupit dhe në atë të Beogradit. Nga viti 1976 punoi si profesor i filozofisë në Gjimnazin “Gjon Buzuku” në Prizren. Më 1982, pak kohë, punoi si Redaktor në TVP. Me krijimtari letrare, Islam Balaj, merret që nga bankat e shkollës së mesme. Shkruan kryesisht poezi dhe p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Argjend Hasani

Avdush Canaj

Tyran Prizren Spahiu

Xhevdet Maloku

Sabri Hamiti

Imer Raçi

Sinan Kamberaj

Shefik Arifi

Sulejman Krasniqi

Abdullah Konoshevci

Tags: Islam Balaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet